ارتودنسی به روش دیمون:مزایا و هزینه

damon

با پیشرفت در تکنولوژی ارتودنسی، روش‌های ردیف کردن دندان‌ها امروزه سریع‌تر شده‌اند. آخرین سیستم ارتودنسی دیمون یک نمونه‌ی بارز از پیشرفت قابل ملاحظه در زمینه ارتودنسی است. سیستم دیمون تنها یک انقلاب در زمینه‌ی بریس‌ها و سیم‌کشی دندان‌ها نیست بلکه یک روش کاملاً جدید در درمان بیماران است. درمان سنتی اغلب مستلزم خارج کردن دندان‌های سالم و یا استفاده از وسیع کننده کام برای ایجاد فضا می‌باشد. این روش اغلب ناراحت‌کننده بوده و زمان زیادی طول می‌کشد و می‌تواند باعث باریک شدن قوس دندان‌ها و ایجاد نیم‌رخ تخت شود. لبخند ناشی از بریس دیمون، لبخندی کامل و طبیعی شامل ۱۰ دندان است که با نیروهای خفیف و معقول از نظر بیولوژیکی حاصل می‌گردد و به طور خاص برای بهبود ظاهر کلی صورت هر بیمار طراحی می‌شود.

برای تعیین اینکه آیا ارتودنسی دیمون گزینه‌ی مناسبی برای شما است و بیمه این درمان را تحت پوشش قرار می‌دهد و نیز تشخیص اینکه آیا این روش درمانی ارزش پرداخت هزینه اضافی را دارد یا خیر، با یک متخصص ارتودنسی مشورت کنید. هر درمانی که انتخاب کنید لبخندی که حاصل می‌شود، بیشتر از زمان و هزینه‌ی صرف شده برای آن ارزش دارد.

جهت رزرو نوبت و انجام مشاوره‌های لازم جهت اطلاع از روش‌های ارتودنسی بکار رفته در مطب تخصصی ارتودنسی دکتر فتحیان ازجمله ارتودنسی به روش دیمون، از طریق شماره‌های  02122224674- 02122259797 تماس حاصل فرمایید.

ارتودنسی دیمون چیست


Braces

بریس‌ها وسایل دندانپزشکی هستند که برای اصلاح نامرتبی دندان‌ها، شلوغی دندان‌ها، فاصله‌ی بین دندان‌ها و دیگر معایب استفاده می‌شوند. به طور سنتی، سیم‌های فلزی، براکت‌ها، و کش‌ها جهت اعمال فشار لازم بر روی دندان‌ها قرار داده می‌شوند. عملکرد ارتودنسی دیمون یک رویکرد کاملا متفاوت است. با تقبل هزینه ارتودنسی دایمون ،  بریس‌های خود تنظیم دیمون جایگزین کش‌ها می‌شوند که جهت ایجاد فشار با یک مکانیزم لغزشی مورد استفاده قرار می‌گیرند و قادر به حرکت سریع‌تر دندان‌ها با ناراحتی کمتر هستند. خود تنظیم بودن این سیستم به این معناست که در بریس‌های دیمون برای نگه داشتن براکت‌ها روی سیم‌کشی‌ها نیاز به دستگاه‌های دندانی بیرونی نمی‌باشد. سیم بر روی براکت‌ها قفل نمی‌شود، اما در واقع می‌تواند روی آنها بلغزد که ناشی از طراحی خاص براکت‌ها است. به دلیل مکانیزم لغزشی این سیستم، فشار بسیار کمتری بر دندان اعمال می‌شود.

بریس‌های دیمون چگونه کار می‌کنند


در بریس‌های دیمون از فشار ملایم و نیروهای بیولوژیکی حساس بدن برای حرکت دندان‌ها به موقعیت صحیح استفاده می‌شود. سیم‌های مورد استفاده در سیستم دیمون طوری طراحی شده‌اند تا در نهایت به شکل متعادل اولیه‌ی خود باز گردند که امکان رشد صحیح قوس‌های دندان بیمار را فراهم می‌کند.

مزایای بریس‌های دیمون


Benefits

با اینکه ممکن است برخی بلافاصله متوجه تفاوت ظاهری بین بریس‌های قدیمی فلزی و بریس‌های دیمون نشوند، اما در واقع سیستم صاف کردن دندان‌ها با این نوع ارتودنسی کاملاً متفاوت است. مزایای ارتودنسی دیمون به شرح زیر میباشد :

زمان درمان کوتاه‌تر

حرکت دندان با استفاده از سیم‌های خود تنظیم سریع‌تر می‌شود. در مقایسه با روش‌های درمانی مرسوم، این نوع ارتودنسی برنامه‌های درمانی را ارائه می‌کند که حداقل 4 تا 6 ماه زودتر به نتیجه می‌رسند.

در ارتودنسی دیمون هم براکت شفاف و هم فلزی ارائه می‌شود

برای افرادی که تصمیم به استفاده از براکت‌های شفاف دارند، بریس‌های دیمون بسیار کمتر از بریس‌های فلزی سنتی محسوس می‌باشند. ترکیب فولاد ضد زنگ و مواد شفاف مورد استفاده در بریس‌های شفاف دیمون، ظاهری زیباتر را فراهم می‌کند.

برای بهداشت دهان و دندان بهتر است

در ارتودنسی دیمون تمیز کردن دندان‌ها آسان‌تر بوده و شما را از بهداشت بهتر دهان و دندان مطمئن می‌کند.

ناراحتی کمتر

سیم‌های مورد استفاده در این روش درمانی لثه و بافت‌های نرم را تحریک نمی‌کنند. این سیم‌ها با مکانیزم لغزشی بدون اصطکاک در محل خود قرار می‌گیرند که امکان حرکت آزادانه را فراهم می‌کند. تمام این‌ موارد باعث افزایش راحتی در طول درمان می‌شوند.

تعداد دفعات کمتر مراجعه جهت انجام تنظیمات

علاوه بر درد کمتر و دستیابی به نتایج مطلوب در زمان کوتاه‌تر، ارتودنسی دیمون زمان کمتری را برای مراجعه به متخصص در طول درمان می‌طلبد.

ممکن است مانع از کشیدن دندان‌ها شود

با استفاده از ارتودنسی دیمون، کشیدن دندان‌ها نادر بوده و بیشتر بیماران می‌توانند تمام دندان‌های خود را حفظ کنند.

حفظ زیبایی چهره با دیمون شفاف

beauty

در گدشته بریس‌های سرامیکی نسبت به ارتودنسی دیمون دارای مزیت زیبایی بودند. اما از زمانی که بریس‌های شفاف دیمون معرفی شدند، این برتری نیز دیگر وجود ندارد.

چگونگی استفاده از ارتودنسی دیمون


هنگام استفاده از ارتودنسی سنتی باید هر 6 تا 8 هفته یک بار به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. با ارتودنسی دیمون، فواصل بین مراجعات طولانی‌تر می‌شود. مراجعه به متخصص هر 10 هفته یک بار کافی است. پس از اینکه دندان‌ها به وضعت رضایت بخش رسیدند، زمان برداشتن بریس‌های دیمون فرا می‌رسد. بریس‌های دیمون را می‌توان به راحتی با یک ابزار خاص جدا کرد. این فرایند معمولاً بسیار ساده بوده و حدود پانزده دقیقه طول می‌کشد. به دلیل اینکه هیچ فشاری به دندان‌ها وارد نمی‌شود، جلسات معاینه بسیار کمتر دردناک خواهند بود. تنظیم سیم‌ها تنها شامل باز و بسته کردن یک در می‌باشد. پس از جلسات معاینه نیز میزان درد و ناراحتی بسیار کمتر می‌باشد.

مدت زمان درمان ارتودنسی دیمون


Treatment

مانند روش‌های سنتی ارتودنسی، در این روش نیز هیچ تضمینی در مورد دوره‌ی زمانی دستیابی به نتایج مطلوب وجود ندارد. بهترین کار ارزیابی شرایط هر مورد خاص توسط متخصص رتودنسی است. با این حال عنوان می‌شود که ارتودنسی دیمون می‌تواند مدت زمان مورد نیاز برای ردیف کردن دندان‌ها را نسبت به ارتودنسی معمولی تا 6 ماه یا بیشتر کاهش دهد.

هزینه


هزینه‌ی بریس‌ها (لیکن به هزینه ارتودنسی) یا سایر روش‌های ارتودنسی نباید مانع از دستیابی شما به لبخندی که همیشه می‌خواستید شود. دستیابی به لبخندی زیبا یک سرمایه‌گذاری مهم است زیرا شما در واقع روی خودتان سرمایه‌گذاری می‌کنید که می‌تواند از لحاظ اعتماد بنفس، شغل و روابط نقش مهمی را ایفا کند. هزینه ارتودنسی بستگی به شرایط فردی دارد. تنها دندانپزشک می‌تواند بطور دقیق هزینه‌ی بریس‌ها را بر اساس نیازهای خاص شما تعیین کند. عواملی که بر هزینه ارتودنسی تاثیر می‌گذارند شامل دشواری مورد، طول درمان، پوشش بیمه، موقعیت جغرافیایی درمان و غیر می باشند.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است