مراحل انجام ارتودنسی دندان

ss1

اگر شما برای شروع درمان ارتودنسی آماده هستید گام­‌هایی هست که ارتودنتیست­‌ها برای طراحی یک برنامه درمان که به طور خاص متناسب با نیازهای ارتودنسی شما یا فرزند شما باشد برمی­دارند. سوابق تشخیصی ارتودنسی که حاوی اطلاعات لازم جهت ایجاد برنامه درمانی شخصی شما هستند. در اینجا سعی می­کنیم گام­‌های مورد نیاز در فرایند ارتودنسی را مختصراً بیان کنیم.

شما می‌توانید دغدغه‌های خود را در مورد هم‌راستایی دندان‌ها به ما بگویید، هر نگرانی‌ای که دارید و نیز نیازمندی‌های درمانتان را. ارتودنتیست‌های ما در کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر فتحیان روند درمان را شرح خواهند داد. چنانچه هر گونه سؤال یا دغدغه‌ای دارید لطفاً برای پرسیدن آن از ما در همین لحظه راحت باشید. اگر به طور کلی سؤالی درباره فرایند ارتودنسی دندان دارید لطفاً با تیم ارتودنسی ما در هر زمانی با  شماره‌های 0212222467402122259797 تماس بگیرید و شما می‌توانید یک ملاقات مشاوره‌ای جهت پرسیدن سؤالاتتان از ارتودنتیست داشته باشید.

مشاوره ارتودنسی اولیه جهت تعیین نیازها


ما معتقدیم کودکان باید در 7 سالگی توسط یک ارتودنتیست معاینه شوند. ممکن است این برای برخی از ما که بریس‌­های دوران نوجوانی را به یاد می‌­آورند بسیار زودهنگام به نظر برسد، تکنیک­‌ها و تکنولوژی از آن زمان تا کنون تغییر کرده است. ارتودنتیست­‌ها می­توانند مشکلات ظریف دندان و رشد فک را حتی زمانی که دندان­های کودک هنوز موجود هستند تشخیص بدهند. مشاوره­‌های ارتودنسی جهت مراقبت از لبخند فرزند شما تا زمانی که درمان ارتودنسی را آغاز نکنید هزینه‌­ای ندارد. این معاینه­‌های مختصر، که نوعاً تا زمان جوانی فرزند شما به صورت سالیانه انجام می‌­شود، به ما کمک می­‌کند به طور مؤثری مراقب شما باشیم و قبل از وقوع مشکل برای درمان ارتودنسی برنامه‌­ریزی کنیم. همچنین هر بیمار در هر سنی، همواره جهت ترتیب دادن یک مشاوره رایگان ارتودنسی مورد استقبال قرار می­‌گیرد. ما عاشق ملاقات با شما و صحبت درباره کارهایی که برای لبخند شما امکان­پذیر است هستیم. شما باید بدانید که قبل از استفاده از بریس بر روی دندان­‌ها نیازمند معاینه از لحاظ پوسیدگی یا بیماری­‌های لثه هستید. حتماً با دندانپزشک خود ملاقات کنید حتی اگر در حال استفاده از بریس هستید.

بررسی و آزمایش بیمار


ss2

برای برخی ممکن است این گام 1 باشد. هنگامی که شما برای پیگیری درمان ارتودنسی آماده هستید، در اولین ملاقات ارتودنسی، ارتودنتیست یک بررسی ارتودنسی کامل برای بیمار جدید انجام می­دهد تا نیازهای شما را تعیین نماید. برای اینکه این ارزیابی جامع فرصت وافی در اختیار ارتودنتیست شما قرار دهد تا شما را به عنوان بیمار ارزیابی کند و نیز به همه سؤالات شما پاسخ دهد، این کار حدود یک ساعت طول می­‌کشد. ممکن است او درخواست اشعه ایکس مخصوص ارتودنسی و عکس بدهد تا به تشخیص آنکه کدام درمان ارتودنسی برای شما مناسب است کمک کند.

اگر شما برای شروع درمان آماده هستید، ارتودنتیست شما قادر خواهد بود هزینه درمان تقریبی، جدول زمانی اینکه چقدر طول می‌­کشد و گزینه‌­هایی برای تکمیل درمان را به شما ارائه دهد. هماهنگ کننده درمان، سوابقی شامل اشعه ایکس و قالب­گیری­‌های اضافی را ثبت می‌­کند. او همچنین سلسله ملاقات­‌های لازم جهت آماده­‌سازی شما را برنامه‌­ریزی می­‌کند و می‌­تواند گزینه‌­های پرداخت هزینه‌­های درمانتان را مورد بحث قرار دهد.

توصیه گزینه­‌های درمان


در مشاوره ارتودنسی، ارتودنتیست شما سراغ همه سوابق ارتودنسی شما خواهد رفت و نمونه‌­هایی از بریس، هم‌‌راستا کننده نامرئی، و هر وسیله‌­ای که می‌­تواند با درمان شما مرتبط باشد را به شما نشان خواهد داد.

مشاوره 20-30 دقیقه برنامه‌­ریزی شده است. هنگامی که شما تصمیم گرفتید درمان را آغاز کنید معمولاً در همان روز یا ظرف مدت چند روز از زمان ملاقات مشاوره شما، می­تواند ملاقات شما برای استفاده از بریس برنامه­‌ریزی شود. اگر شما تمایل داشته باشید، معمولاً قالب­گیری بریس نامرئی در ملاقات کمیسیون درمان می­‌تواند انجام گیرد.

استفاده از بریس


ملاقات استفاده از بریس حدود 120 دقیقه به طول می‌­انجامد. یکی از دستیاران ارتودنسی ما در حالی که در طول کل فرایند از ابتدا تا انتها همراه شماست، جهت قرار دادن وسایل شما در موقعیت و جواب دادن به تمام پرسش­‌های شما به ارتودنتیست کمک می­‌کند. او دندا‌ن­‌ها را برای براکت آماده می‌­نماید و سپس ارتودنتیست شما با دقت هر براکت را بر روی هر دندان موقعیت­دهی می­کند. از آنجا که این یک گام بسیار بحرانی در کل فرایند است، ارتودنتیست شما برای کوچکترین جزئیات وقت صرف می­‌کند تا به بهترین نتیجه برسد. در روزی که بریس­‌های شما قرار داده می­‌شود، شما می­‌توانید مطمئن باشید که تمام جزئیات ملاحظه شده است شامل موقعیت­‌دهی براکت، دستورالعمل براکت، نوع براکت و انتخاب سیم.

توجه: لوازم جانبی برای اینکه بریس­‌های شما را به کار وا دارد ضروری است. کش‌­ها اغلب برای اینکه دندان­‌های بالا و پایین شما به درستی با یکدیگر گاز بگیرند مورد استفاده قرار می‌­گیرد. فیس ماسک، هدگیر یا بایت پلیت گاهی اوقات همراه با بریس­‌های ثابت به کار برده می­‌شود. بسیار مهم است که همه لوازم جانبی دقیقاً همان طوری که به شما گفته شده مورد استفاده قرار گیرد. در غیر این صورت پیشرفت درمان ممکن است متوقف شود یا حتی بازگشت کند.

به کمک ارتودنتیست خود درمان متحرک بگیرید


ss3

به غیر از بریس‌­های ثابت (که در بالا به مرحله سیم کشی آن اشاره کردیم) اگر شما بریس­‌های متحرک نظیر درمان نامرئی را انتخاب کرده باشید قالب شما برای درمان نامرئی در همان روزی که قالب­گیری شود دفتر ما را ترک خواهد کرد. این قالب­گیری­‌ها به آزمایشگاه ارسال می­‌شود تا اسکن شده و مدل کامپیوتری دندا‌ن­‌های شما ساخته شود. از روی این مدل، هم‌راستا کننده­های سفارشی شما ایجاد می­‌شود.

وقتی که هم‌راستا کننده­‌ها به دفتر برسد ملاقاتی ترتیب داده می­‌شود تا دکمه‌­ها، ضمائم رنگی شفاف کوچک به دندان­‌های شما پیوند داده چسبانده شود. این ضمائم همانند بریس‌­های شما عمل می­‌کند و به پزشک اجازه می­‌دهد دندان­‌ها را دستکاری نماید. اولین هم‌راستا کننده شما جا زده شده و دستورات استفاده و مراقبت از آن داده می­‌شود. هم‌راستا کننده‌­های نامرئی شما 22-23 ساعت در روز مورد استفاده قرار می­‌گیرد و معمولاً هر دو هفته یا طبق نسخه ارتودنتیست شما تعویض می­‌شود.

ملاقات­‌های تنظیم در طول درمان ارتودنسی


ss4

در طول درمان ارتودنسی شما، ارتودنتیست­‌ها به شما کمک می­‌کنند تا معاینه­‌های ارتودنسی منظمی را برنامه‌­ریزی کنید که در واقع ملاقات‌­های کوتاهی جهت تنظیم براکت­‌های شما، پاسخ به سؤالات و بررسی پیشرفت هستند. این ملاقات­‌ها نوعاً بیش از 15-20 دقیقه طول نمی‌­کشد و هر 8-10 هفته در طول درمان شما انجام می­گیرد. ما به خاطر سیستم براکت دیمون که از آن استفاده می­کنیم قادریم هر 4 هفته از ملاقات­‌ها اجتناب کنیم. اگر شما درمان نامرئی دارید این معاینه‌­ها هر 4-6 هفته اتفاق می‌­افتد و به ما امکان می‌دهد که به سؤالات پاسخ دهیم، پیشرفت را بررسی کنیم و سری بعدی هم‌راستا کننده­‌های شفاف را به شما بدهیم.

بریس‌­ها را خارج و استفاده از نگهدارنده‌­ها را شروع کنید


ss5

ممکن است شما در طول چند ملاقات آخر در انتظار پایان درمان ارتودنسی­تان باشید و حال ارتودنتیست شما گفته که اکنون زمان خارج کردن بریس­‌هایتان است. دفتر شما را برای اولین ملاقات بعدی، که ملاقات باز کردن باند نامیده می‌­شود، در برنامه قرار می‌­دهد. حائز اهمیت است که پس از برداشتن بریس‌­هایتان، با دندانپزشکتان برای انجام شستشوی مناسب، معاینه و درمان فلورایدی هماهنگی کنید. برخی بیماران در این مرحله سفیدسازی دندان را نیز بر می­‌گزینند.

ss6

برداشتن بریس­‌هایتان تنها نزدیک به 80 دقیقه وقت می‌­برد و شما از اینکه چقدر فرایند آسان و راحت است لذت خواهید برد. در این ملاقات، به شما عکسی از دندان­‌هایتان قبل از اینکه بریس داشته باشید داده می­‌شود تا بتوانید مقایسه کنید که اکنون لبخند زیبای شما چگونه به نظر می­رسد! پیش از آن که دفتر را ترک کنید نیاز خواهید داشت آخرین سری از سوابق ارتودنسی را ثبت کنید. ارتودنتیست­ها همچنین به شما یک سری نگهدارنده جهت حفظ دندان­‌های شما در موقعیت خواهند داد. ارتودنتیست شما تصمیم خواهد گرفت که کدام نگهدارنده برای شما بهتر است و دستوری برای استفاده از نگهدارنده‌­هایتان تجویز خواهد کرد.


به این پست امتیاز دهید.
مراحل انجام ارتودنسی دندان
3.81 از 26 رای