اصلاح طرح لبخند (لبخند هالیوودی)، زیبایی دندان و خنده زیبا

111

کاهش درخشندگی دندان‌های یکی از پی‌آمدهای ناگزیر بالا رفتن سن است. فرسایش شدید دندان‌ها، آسیب دیدگی، تغییر رنگ یا از دست دادن دندان تاثیر نامطلوبی بر جویدن، صحبت کردن و احساس راحتی در موقعیت‌های اجتماعی دارد. اگر از دیدن لبخند خود لذت نمی‌برید، متخصص ارتودنسی با بهره‌گیری از تجربه و دانش خود در زمینه دندانپزشکی زیبایی با ارائه درمان جامع اصلاح طرح لبخند دندان می‌تواند لبخندی زیبا و اعتماد به نفس بیشتر را برایتان به ارمغان بیاورد.

اگر دوست دارید لبخندی زیباتر داشته باشید، متخصصین ما در کلینیک تخصصی دکتر فتحیان به نگرانی‌ها و خواسته‌های شما با دقت گوش می‌دهند و عمل‌های دندانپزشکی زیبایی مناسب را برای اصلاح مشکلات مربوط به زیبایی دندان‌ها توصیه می‌کنند تا لبخندی هالیوودی و  مسحور کننده روی لبان‌تان نقش بندد. متخصصین دندانپزشکی زیبایی بسته به نوع مشکل دندان شما از یک یا چند روش  مختلف ازجمله انواع روش های ارتودنسی ،لمینت دندان، سفید کردن دندانها , ایمپلنت و غیره دراصلاح طرح لبخند استفاده میکنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره روش‌های موجود در طرح اصلاح لبخند می‌توانید با ما از طریق شماره‌های 02122224674 -02122259797 تماس حاصل فرمائید.

اصلاح طرح لبخند چیست؟


113

اصلاح طرح لبخند عمل‌های دندانپزشکی زیبایی متعددی را شامل می‌شود که به منظور بهبود وضعیت دندان‌ها و زیبا کردن آنها انجام می‌شود. اصلاح طرح لبخند روشی برای بهبود ظاهر لبخند و زیباسازی خنده نیز می باشد. متخصصین ما ویژگی‌های اجزاء صورت مانند تون پوستی و شکل لب‌ها و همچنین تقارن صورت را در نظر می‌گیرند تا در مراحل اصلاح طرح لبخند، لبخندی زیبا و جدید خلق کنند که با دیگر اجزاء صورت تناسب داشته باشد و جذابیت صورت را بیش از پیش کند.

چه مشکلاتی در طرح لبخند قابل درمان هستند؟


114

مشکلات شایع دندانی متعددی را می‌توان در درمان زیبایی اصلاح طرح لبخند برطرف کرد که تعدادی از آنها عبارت‌اند از:

اصلاح رنگ دندان و ترمیم لب‌ها، لبخند و گونه‌ها نیز از دیگر درمانهای زیبایی است که در فرآیند اصلاح طرح لبخند انجام خواهد شد. چنانچه بیمار به عارضه‌های دهان و دندان مبتلا باشد، ارتودنسی یا دندانپزشکی ترمیمی قبل از اصلاح طرح لبخند انجام می‌شود.

مزایا


مزایای اصلاح طرح لبخند عبارت است از:

  • دندانپزشکان آموزش دیده در زمینه درمان‌های جامع و منحصر به فرد دندانپزشکی به پشتوانه تجربه و دانش خود و با بهره‌گیری از ابزار خاص بهترین لبخند ممکن را بر روی لبان‌تان می‌نشانند.
  • در بسیاری از موارد چندین عمل در یک جلسه انجام می شود و به این ترتیب با کاهش تعداد ویزیت‌ها در وقت بیمار صرفه جویی می‌شود.
  • اصلاح طرح لبخند گستره وسیعی از نقص‌های زیبایی و مشکلات دهان و دندان را برطرف می‌کند. با زیباتر شدن لبخند سلامت دهان و دندان بیماران، اعتماد به نفس ایشان و سبک زندگی‌شان ارتقاء می‌یابد.

روش‌های درمان


115

اصلاح طرح لبخند فراتر از یک عمل دندانپزشکی زیبایی است. ما در کلینیک تخصصی دکتر فتحیان روش‌های مختلفی را برای برآورده کردن خواسته‌های شما ارائه می‌دهیم. عمل‌های اصلاح طرح لبخند یک یا چند مورد از روش‌های زیر را شامل می‌شود:

درمان ارتودنسی

سیم کشی دندان به منظور مرتب و صاف کردن دندان‌های کج و نامرتب انجام می‌شود. اما دندانپزشکان در اکثر درمان‌های اصلاح طرح لبخند از درمان ارتودنسی نامرئی بهره می‌گیرند. تفاوت بین ارتودنسی فلزی و نامرئی این است که پلاک های ارتودنسی نامرئی شفاف و عملاً نامرئی است. روش‌های مختلف ارتودنسی مانند ارتودنسی نامرئی، دیمون، پلاک اینمن، ارتودنسی لینگوال و ثابت همه روش‌های مناسبی برای نزدیک‌تر کردن دندان‌ها به هم و بستن فاصله بین دندانی به شمار می‌آیند.

سفید کردن دندان‌ها

116

دندان‌های بدرنگ و لکه‌دار مشکل بسیاری از مردم است. همگی ما در بدو امر صاحب دندان‌هایی مرواریدگون هستیم، اما گذر عمر، خوردن انواع خوراکی‌ها  و نوشیدنی‌ها، سیگار کشیدن و استعمال دخانیات و دیگر عامل‌های خارجی به مرور رنگ دندان‌ها را تغییر می‌دهد و لک‌های ناخوشایندی را روی آنها ایجاد می‌کند. سفید کردن دندان‌ها یک روش نسبتاً ارزان برای درخشان کردن لبخند است که در خانه یا مطب دندانپزشکی قابل انجام است. برای سفید کردن دندان‌ها می‌توان از روش‌ها و فراورده‌های مختلفی استفاده کرد.

ونیر کامپوزیتی و سرامیکی

116

ونیر سرامیکی یا لمینت به پوسته‌های نازکی گفته می‌شود که برای زیباتر کردن دندان‌ها جلوی آنها قرار داده می‌شود. ونیر از چینی یا پرسلین (پرکاربردترین ماده)، سرامیک یا باندینگ کامپوزیتی ساخته می‌شود. لامینت برای درمان آسیب دیدگی‌ها، لب پر شدن، شکستگی یا کج بودن دندان کاربرد دارد.

باندینگ کامپوزیتی

باندینگ بسیار شبیه ونیر است. کامپوزیت دندان ماده انعطاف پذیر خمیر مانندی است که برای درمان دندان روی آن زده می‌شود. سپس باندینگ با تابش نور آبی مخصوصی سفت می‌شود. باندینگ در یک یا چند لایه اعمال می‌شود.  دندان در نهایت پولیش می‌شود تا به شکل و ظاهر دلخواه برسد.

کاشت دندان

118

ایمپلنت دندان میله فلزی باریک و کوچکی است که مانند جایگزین ریشه دندان عمل می‌کند. اگر یک یا چند دندان از دست داده باشید یا دندان‌ها به شدت آسیب دیده باشد، کاشت دندان عمل مناسبی خواهد بود. اگر جایگزینی چند دندان ضروری باشد، دندانپزشک از بریج (پل) یا دندان مصنوعی استفاده می‌کند که هر دو عملکرد و ظاهری مانند دندان طبیعی دارند.

روکش و بریج

119

روکش و بریج دندان برای جایگزینی و ترمیم دندان‌های آسیب دیده یا غایب به کار برده می‌شود. روکش به طور کامل روی دندان آسیب دیده را می‌پوشاند. روکش علاوه بر صاف کردن دندان آن را زیبا و مرتب نیز می‌کند.

جراحی لثه‌ با لیزر

اگر فکر می‌کنید لبخندتان لثه‌ای است و مقدار زیادی از لثه‌ها هنگام لبخند زدن دیده می‌شود، دندانپزشک لثه اضافی را با لیزر جراحی می‌کند. عمل با لیزر خونریزی را به حداقل می‌رساند و در مقایسه با روش‌های دیگر از ایمنی و کارایی بیشتری برخوردار است. اگر لازم باشد که مقدار زیادی از لثه برداشته شود، دندانپزشک ریشه دندان را نیز اصلاح می‌کند تا از رشد بیشتر جلوگیری کند و التیام را تسریع بخشد.

مدت زمان اصلاح طرح لبخند


پس از تصمیم گیری قطعی بیمار درباره اصلاح طرح لبخند، متخصص ارتودنسی یا دندانپزشک مجرب آنالیز دیجیتالی لبخند را با دقت انجام می‌دهد.

119

چنانچه تنها چند عمل برای اصلاح طرح لبخند کافی باشد، درمان معمولاً ظرف چند جلسه تمام می‌شود. اما اگر لازم باشد درمان‌های ترمیمی و زیبایی متعدد انجام شود، چند ماه طول می‌کشد تا لبخند مورد نظر به دست آید. مدت زمان درمان اصلاح طرح لبخند برای هر بیمار متفاوت از دیگری است و متخصص توضیحات لازم را در جلسه مشاوره اولیه به بیماران ارائه می‌دهد.

هزینه


ازآنجایی که ترکیبی از درمان‌های دندانپزشکی زیبایی برای اصلاح طرح لبخند و رفع مشکلات دهان و دندان انجام می‌شود، هزینه اصلاح طرح لبخند به مورد خاص هر بیمار بستگی دارد. بعضی از عامل‌هایی که بر هزینه کل اصلاح طرح لبخند اثر می‌گذارد عبارت است از:

  • درمان‌های استفاده شده برای اصلاح طرح لبخند
  • محل دندان آسیب دیده یا نامرتب
  • هزینه‌های لابراتوار
  • روش‌های آرام بخشی مورد استفاده حین عمل‌ها

متخصصی ارتودنسی ما در جلسه مشاوره با بررسی دقیق شرایط ایجاد طرح لبخند برای شما و انتخاب روش درمان مناسب هزینه های احتمالی فرآیند درمان را مشخص خواهند کرد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است