ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین):مزایا و هزینه

f1

ارتودنسی نامرئی(اینویزیلاین) تا کنون توانسته‌ است لبخند صدها هزار نوجوانان و بزرگسالان را با موفقیت اصلاح کند. البته باید توجه داشت که بریس‌های نامرئی (اینویزیلاین) محصولات کارخانه‌ای نیستند که تمام ارتودنتیست‌ها، آن‌ها را به طور یکسان به کار ببرند یا با سطح مشابهی از کیفیت ارائه دهند. از این گذشته، دانش هر پزشک در زمینه ارتودنسی و همچنین بریس‌های نامرئی(اینویزیلاین) با پزشکان دیگر بسیار تفاوت دارد.

بریس‌های نامرئی(اینویزیلاین) برای همه افراد مناسب نیستند. برای اینکه مطمئن شوید بریس‌های نامرئی(اینویزیلاین) برای شما مناسب هستند یا خیر، می‌توانید با کلینیک ما به شمارههای 02122224674- 02122259797تماس حاصل کنید و جهت مشاوره با متخصصین ما در کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر فتحیان یک نوبت دریافت کنید.

به علاوه، نباید تصور کنید تجربه و تخصص تمام افرادی که خدمات ارتودنسی نامرئی ارائه می‌دهند در یک سطح است.

متخصصین ما در کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر فتحیان قادرند مؤثرترین و بادوام‌ترین درمان با بریس‌های نامرئی(اینویزیلاین) را ارائه دهند. شما نیز برای بهره‌مند شدن از تمامی مزایای ارتودنسی نامرئی می‌توانید به کلینیک ما مراجعه کنید

ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین) چیست؟


f2

ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین) ارتودنسی با بریس های نامرئی تکنیکی است که بدون نیاز به بریس‌های سیمی ثابت، و تنها با استفاده از بریس‌های متحرک شفاف که به صورت سفارشی و مطابق نیازهای شما به منظور مرتب کردن دندان هایتان ساخته می‌شود.

ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین)، که در انجام آن از گرافیک رایانه‌ای سه بعدی پیشرفته استفاده می‌شود، شامل یک سری بریس است، که تک تک آن‌ها طوری طراحی شده‌اند که بتوانند دندان‌ها را به تدریج و با دقت حرکت دهند. معمولاً هر ست از این بریس‌ها به مدت یک هفته به صورت تمام وقت روی دندان‌ها قرار گرفته و تنها باید برای خوردن، نوشیدن و مسواک زدن از دهان خارج شوند.

این بریس‌ها، که ظاهری شبیه به قاب‌های سفید کننده دندان دارند، عملاً نامرئی بوده و از یک ماده ترموپلاستیک ساخته می‌شوند که منحصراً برای درمان‌ انواع ارتودنسی نامرئی طراحی شده است. در اینجا، برای شما نیز یک سری بریس نامرئی سفارشی ساخته خواهد شد که دندان‌هایتان را مطابق مراحل تعیین شده توسط متخصص ارتودنسی حرکت خواهند داد.

مزایا

  • بریس‌های نامرئی (اینویزیلاین) عملاً نامرئی هستند. سبک زندگی شما هر چه که باشد، بریس‌های نامرئی (اینویزیلاین) برایتان مناسب خواهند بود زیرا موقعی که از آن‌ها استفاده می‌کنید، هیچ کس متوجه وجودشان نخواهد شد.
  • بریس‌های نامرئی (اینویزیلاین) متحرکند. در اینجا، برخلاف بریس‌های ثابت در طول درمان می‌توانید بریس‌ها را برای خوردن یا نوشیدن هر چیزی که دوست دارید از دهان خارج کنید. همچنین می‌توانید جهت رعایت بهداشت دهان و دندان و حفظ بوی خوش دهانتان، بریس‌ها را از دهان خارج کنید و مثل همیشه دندان‌ها را مسواک بزنید و نخ بکشید.
  • هیچگونه براکت یا سیم فلزی وجود ندارد که باعث ناراحتی مخاط دهانتان شود، و این یکی از مزایای این تکنیک نسبت به استفاده از بریس‌های قدیمی است.
  • از آنجا که در مراجعات طول درمان نیاز به تنظیم هیچ فلز یا سیمی نیست، قاعدتاً زمان کوتاه‌تری را در مطب خواهید بود.
  • ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین) به شما امکان می‌دهد تا قبل از شروع درمان، علاوه بر برنامه درمان، نتایج آن را نیز به صورت مجازی ببینید، که این باعث می‌شود پیشاپیش بدانید بعد از درمان‌ ظاهر دندان‌هایتان چگونه خواهد بود. یعنی، به جای تصور وضعیتی که دندان‌هایتان بعد از درمان خواهند داشت، می‌توانید نتیجه را عملاً ببینید.

ارتودنسی نامرئی برای درمان مشکلات دندانی همچون اوربایت،آندربایت، کراس بایت و... استفاده می‌شود.

بریس‌ها دندان‌ها را چگونه صاف می‌کنند؟


در طول دوره درمان به شما یک سری بریس متحرک داده می‌شود. هر یک از بریس‌ها وضعیت قرارگیری دندان‌هایتان را کمی تغییر خواهد داد؛ این فرایندی است که متخصص ارتودنسی تک تک مراحل آن را پیشاپیش و متناسب با وضعیت شما طراحی کرده است. هنگامی که بریس‌ها روی دندان‌ها قرار می‌گیرند، باعث می‌شوند که موقعیت دندان‌ها به تدریج تغییر کند. بعد از تقریباً یک تا دو هفته ست بعدی بریس‌ها به شما داده خواهد شد، که آن‌ها نیز فرایند صاف کردن دندان‌ها را ادامه می‌دهند.

بریس‌های نامرئی (اینویزیلاین)، با استفاده از طراحی ترموپلاستیک مبتکرانه‌ای که دارند، دندان‌ها را با اعمال یک فشار کنترل شده و مناسب حرکت می‌دهند. تفاوت اصلی بریس‌های نامرئی (اینویزیلاین) با بریس‌های سنتی این است که این بریس‌ها علاوه بر خود نیرو، زمان‌بندی اِعمال آن را نیز کنترل می‌کنند. در طول هر مرحله، تنها تعداد خاصی از دندان‌ها امکان حرکت کردن دارند. متخصص ارتودنسی، حدود و ترتیب این جابجایی‌ها را، هنگام طراحی برنامه درمان شما با بریس‌های نامرئی (اینویزیلاین)، تعیین می‌کند. برای برخی از دندان‌ها که به فشار بیشتری نیاز دارند از یک «ضمیمه»استفاده می‌شود که عبارت است از مقدار بسیار کمی از یک چسب مخصوص که به دندان مورد نظر چسبانده می‌شود و شکل یک برآمدگی را به خود می‌گیرد.

پرسش‌های متداول


روزانه چند ساعت باید از بریس‌ها استفاده کنم؟

طبق مشاهدات ما، بریس‌های نامرئی، هنگامی که روزی 20 تا 22 ساعت استفاده شوند و تنها برای خوردن، آشامیدن هر چیزی به جز آب، مسواک زدن و کشیدن نخ دندان از دهان خارج شوند، بیشترین تأثیر را خواهند داشت. این بریس‌ها باید شب‌ها هنگام خواب از دهان خارج شوند.

 هر چند وقت یک‌بار باید به ارتودنتیست مراجعه کنم؟

طبق روال معمول، از شما خواهیم خواست تا هر شش تا هشت هفته یک‌بار به کلینیک ما مراجعه کنید. این مراجعات برای این صورت می‌گیرند که ارتودنتیست مطمئن شود درمان شما مطابق برنامه‌ریزی‌های قبلی پیش می‌رود.

درمان چقدر طول می‌کشد؟

طول دوره درمان به شدت مشکل بستگی دارد و تنها پزشک معالج می‌تواند مدت آن را تعیین کند؛ با این حال، درمان به طور متوسط 12 تا 18 ماه طول می‌کشد.

آیا در طول درمان محدودیتی در زمینه مصرف خوراکی‌ها وجود دارد؟

خیر. به دلیل متحرک بودن بریس‌های نامرئی، شما می‌توانید در طول درمان هر چیزی که تمایل داشتید بخورید یا بنوشید. در واقع، شما باید برای خوردن یا نوشیدن هر چیزی (به جز آب) بریس‌ها را از دهان خارج کنید. برخلاف دستگاه‌های ارتودنسی فلزی سنتی، در حین استفاده از این بریس‌ها، هیچ محدودیتی در زمینه مصرف غذاها یا میان وعده‌های مورد علاقه‌تان نخواهید داشت، مگر آنکه پزشک دستور دیگری بدهد. البته، برای حفظ سلامت دندان‌ها و بوی خوش دهان حتماً باید بعد از هر وعده غذا پیش از قرار دادن مجدد بریس‌ها در دهان، دندان‌هایتان را مسواک بزنید.

آیا سیگار کشیدن باعث لک زدن بریس‌ها می‌شود؟

توصیه می‌کنیم هنگام استفاده از بریس‌های نامرئی (اینویزیلاین) سیگار نکشید زیرا می‌تواند باعث تغییر رنگ و لک زدن بریس‌ها شود.

آیا می‌توانم هنگام استفاده از بریس‌های نامرئی (اینویزیلاین) آدامس بجوم؟

خیر. آدامس به بریس‌ها می‌چسبد. کلاً، توصیه می‌کنیم برای تمامی خوراکی‌ها و میان وعده‌ها بریس‌ها را از دهان خارج کنید.

آیا بریس‌های نامرئی (اینویزیلاین) حاوی بیسفنول- آ (BPA) هستند؟

خیر. بریس‌های نامرئی (اینویزیلاین) حاوی بیسفنول- آ یا نرم کننده‌های فتالات نیستند. این بریس‌ها و نگه‌دارنده‌ها از جنس رزین‌های پلی‌یورتان با وزن مولکولی بالا، که جزء مواد طبی کلاس 4 سازمان دارویی آمریکا هستند، ساخته می‌شوند. آزمایش‌های انجام شده در مورد زیست سازگاری این مواد نشان داده‌اند که آن‌ها زیست سازگار بوده و با تمامی مقررات و الزامات قانونی موجود در زمینه وسایل قابل استفاده در دهان انسان مطابقت دارند. البته، مانند هر وسیله پزشکی دیگری، باید در مورد استفاده از نگه‌دارنده‌ها یا بریس‌های نامرئی (اینویزیلاین) و خطرات احتمالی استفاده از باید با پزشکتان مشورت کنید.

نحوه تمیز کردن بریس‌های نامرئی (اینویزیلاین) چگونه است؟

شما می‌توانید بریس‌ها را استفاده از مسواک و خمیردندان و آبکشی آن‌ها با آب ولرم تمیز کنید.

درمان چه موقع کامل می‌شود؟

در اینجا نیز مانند سایر درمان‌های ارتودنسی برای صاف ماندن دندان‌های درمان شده، باید از نگه‌دارنده‌ها استفاده کنید. متخصص ارتودنسی، از میان نگه‌دارنده‌های ثابت یا دائمی و یا نگه‌دارنده‌های شفاف، که شبیه به بریس‌های نامرئی (اینویزیلاین) هستند، یکی را توصیه خواهد کرد.

هزینه


هزینه و قیمت ارتودنسی نامریی (اینویزیلاین) برابر با هزینه بریس‌های سنتی است. در مورد این درمان نیز، مانند هر درمان پزشکی دیگر، تنها پزشک می‌تواند با توجه به برنامه درمانی که بر اساس نیازهای شما طراحی می‌کند، هزینه را دقیقاً تعیین نماید. سایر عوامل تأثیرگذار در هزینه درمان عبارتند از پیچیدگی نیازهای درمانی شما، موقعیت جغرافیایی کلینیک، سطح تجربه پزشک، پوشش بیمه ارتودنسی شما، و عوامل دیگری که توسط متخصص ارتودنسی تعیین می‌شوند.گاهی اوقات، پیچیدگی درمان قیمت نهایی آن را بیش از پیش افزایش می‌دهد.

 


به این پست امتیاز دهید.
ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین):مزایا و هزینه
4.5 از 2 رای